Arina Sabalenka i Magda Linet u polufinalu Australijan opena

MELBURN – Beloruska teniserka Arina Sabalenka i Poljakinja Magda Linet plasirale su se jutros u polufinale Australijan opena.

Sabalenka je u četvrtfinalu pobedila Hrvaticu Donu Vekić 6:3, 6:2. Meč je trajao sat i 49 minuta. Beloruskinja je dobila prvi set pošto je napravila dva brejka, dok je Vekićeva ostvarila jedan.
Sabalenka je povela 3:0 na startu drugog seta, a onda je meč mirno privela kraju. Beloruskinja će po četvrti put u karijeri igrati u jednom grend slem polufinalu, a prvi put na Australijan openu.

Magda Linet je za 87 minuta u četvrtfinalu nadigrala Čehinju Karolinu Pliškovu 6:3, 7:5. Obe teniserke su napravile po jedan brejk na startu meča. Poljakinja je u šestom gemu prvog seta stigla do novog brejka, a onda je dobila ovaj deo meča rezultatom 6:3. U drugom setu igralo se gem za gem.

Poljakinja je u 11. gemu napravila brejk, a onda je na svoj servis stigla do pobede i najvećeg uspeha u karijeri.

Plasman u polufinale Australijan opena juče su izborile Kazahstanka Elena Ribakina i Beloruskinja Viktorija Azarenka. Oba polufinala u ženskoj konkurenciji biće odigrana sutra.

Australijan open se igra za nagradni fond od 48,5 miliona evra.