ATP kup dobija novog šampiona, Srbija izgubila od Nemačke

Teniska reprezentacija Srbije neće odbraniti trofej na ATP kupu pošto je jutros u Melburnu izgubila od selekcije Nemačke sa 1:2, u odlučujućem meču Grupe A.

Odlučujući bod Nemačkoj doneli su Aleksander Zverev i Jan-Lenard Štruf koji su nakon super taj-brejka slavili protiv Novaka Djokovića i Nikole Čačića sa 6:7, 7:5, 7:10.

U prvom setu nije bilo brejkova, a Nemci su dobili taj-brejk sa 7:4 i tako stigli do prednosti u ovom duelu.

Djoković i Čačić su u drugom setu, zahvaljujući jedinom brejku u 11 gemu, došli do izjednačenja, nakon čega je usledio super taj-brejk.

Srpski teniseri su poveli sa 4:2, ali su izgubili narednih šest poena (4:8). Uspeli su da se približe na 7:8, ali ne i da potpuno preokrenu rezultat.

Prethodno je, u prvom susretu dana, Dušan Lajović nakon dobijenog prvog seta poražen od Štrufa sa 6:3, 3:6, 4:6, a izjednačenje Srbiji doneo je Djoković koji je preokrenuo protiv Zvereva i slavio sa 6:7 (3:7), 6:2, 7:5.

Nemačka će u polufinalu igraju protiv Rusije, dok će se u drugom polufinalu sastati Italija i Španija.