Bajern Minhen još uvek bez titule, Borusija deklasirala Volfsburg

Fudbaleri Bajern Minehna nisu uspeli danas da osiguraju tiutlu u Bundesligi, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno 1:1 protiv Borusije Menhengladbah, dok je njihov prvi pratilac Borusija Dortmund pobedila Volfsburg sa 5:1, u utakmicama 32. kola.

Bavarci su poveli golom Tomasa Milera u šestom minutu, ali je Borusija Menhengladbah, četvrtoplasirana ekipa u prvenstvu Nemačke, do izjednačenja uspela da stigne u 72. pogotkom Andrea Hana.

„Milioneri“ su pred svojim navijačima deklasirali Volfsburg s 5:1, te su tako, dva kola pre kraja šampionata, smanjili zaostatak za Bajernom na pet bodova.

Golove za Borusiju u trijumfu protiv Volfburga postigli su Šindži Kagava u sedmom, Adrijan Ramos u devetom, Marko Rojs u 59. i Pjer-Emerik Obamejang u 77. i 78. minutu.

Jedini gol za desetoplasirani Volfsburg postigao je Andre Širle u 86. minutu.

Šalke je na gostovanju sa 3:1 pobedio Hanover koji je još ranije ispao iz lige, dok je Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1 savladao Darmštat.

Ajntraht je tako osvojio veoma bitna tri boda u borbi za opstanak, pošto sada zauzima 16. mesto sa 33 boda.

Hofenhajm je sa 2:1 pobedio Ingolštat, dok na utakmici izmedju Majnca i Hamburga nije bilo golova.

Kasnije danas Bajer Leverkuzen dočekaće Hertu.