Bajern osvojio titulu prvaka Nemačke, Ajntraht u kvalifikacijama za Ligu Evropa

Fudbaleri Bajern Minhena osvojili su danas titulu prvaka Nemačke, pošto su u poslednjem, 34. kolu Bundeslige pobedili Ajntraht iz Frankfurta sa 4:1.

Bajern je ovo rekordna 29. titula prvaka Nemačke, a sedma uzastopna.

Bavarci su poveli golom Kingslija Komana u četvrtom minutu, da bi izjednačenje Ajntrahtu doneo Sebastijen Aler u 50.

Radost gostiju nije dugo trajala, pošto je Bajern preko Davida Alabe u 53. minutu došao do novog vodjstva, a sve nedoumice oko pobednika meča rešio je Renato Sančes već u 58.

U nastavku sureta trener Bajerna Niko Kovač dao je priliku Franku Riberiju i Arjenu Robenu kojima je ovo bio poslednji meč u karijeri.

Riberi i Roben su uspeli da se na lep način oproste od navijača. Francuz je u 72. minutu povisio na 4:1, a Holandjanin je 78. postavio konačan rezultat na stadionu Alijanc arena.

Bajern je prvenstvo Nemačke završio sa 78 bodova, dva više od Borusije Dortmund koja je na gostovanju sa 2:0 pobedila Borusiju Menhengladbah.

„Milioneri“ su do pobede nad Borusijom došli golovima Džejdona Sanča u 45. i Marka Rojsa 54. minutu.

Plasman u Ligu šampiona pored Bajerna, Borusije Dortmund i Lajpciga, koji je izgubio s 2:1 od Verdera, izborio je Bajer Leverkuzen.

„Farmaceuti“ su na gostovanju u Berlinu pobedili Hertu s 5:1 i tako prvenstvo završili na četvrtom mestu sa 58 bodova.

U Ligu Evropa direktno su se plasirali Borusija Menhengladbah i Volfsburg koji je sa 8:1 pobedio Augzburg.

Plasman Ajntrahta u Evropu, used ubedjivog poraza od Bajerna, zavisio je od utakmice izmedju Majnca i Hofenhajma, gde je ekipi iz Frankfurta bilo potrebno da Hofenhajm ne upiše pobedu.

Upravo to se i dogodilo, pošto je meč završen pobedom domaćina od 4:2, iako je Hofenhajm vodio s 2:0, ali je u 41. minutu ostao s igračem manje na terenu, pošto je Kristof Baumgartner dobio drugi žuti karton.

Iz Bundeslige ranije su ispali Nirnberg i Hanover, dok će u baražu za opstanak igrati Štutgart.

Nirnberg je izgubio s 5:1 od Frajburga, dok je Hanover s 2:1 poražen od Fortune iz Diseldorfa.

Jedina utakmica poslednjeg kola Bundeslige koja je završena bez golova bio je okršaj Šalkea i Štutgarta.