Bajern silan protiv Ajntrahta (6: 1) na startu Bundeslige

FRANKFURT – Fudbaleri minhenskog Bajerna večeras su na autoritativan način započeli odbranu titule u Bundesligi i juriš na 11. uzastopni trofej u nemačkom šampionatu ubedljivom pobedom nad Ajntrahtom u Frankfurtu – 6:1 (5:0).

Bavarci su već posle pet minuta uvodnog meča nove sezone Bundeslige poveli preko Jozue Kimiha.

Zatim su se u strelce upisali Pavar, Mane, Musijala i Gnabri, pa je već na poluvremenu na Dojče bank parku u Frankfurtu „pukla petarda“.

U nastavaku meča Bajern je „povukao ručnu“, pa je dozvolio Ajntrahtu da dođe do jednog gola preko Kolo Muanija, a konačnih 1:6 postavio je drugim golom na meču DŽamal Musijala.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić bio je na terenu do 74. minuta u timu Ajntrahta i zaradio žuti karton.

Ako se po jutru dan poznaje, biće ovo još jedna sezona Bundeslige u kojoj Bavarci neće imati pravu konkurenciju.

Osvajača Lige Evrope Ajntraht 10. avgusta očekuje duel Superkupa Evrope protiv šampiona Starog kontinenta Real Madrida.