Barselona dala šest golova Hihonu, uz četiri gola Suaresa

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Hihon sa 6:0, u utakmici 35. kola španskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Luis Suares postigao je četiri gola na utakmici, u 63. minutu, zatim dva iz penala u 74. i 77. minutu i u 88. minutu. On je tako potigao 34 gola u prvenstvu, a ukupno 53 u sezoni. Suares je prvi strelac lige, a postigao je osam golova u poslednje dve utakmice.

Golove u večerašnjoj utakmici postigli su još Lionel Mesi u 12. minutu i Nejmar u 85. minutu iz penala.

Barselona je ostvarila drugu uzastopnu pobedu i vratila se na prvo mesto na tabeli sa 82 boda, koliko ima i drugoplasirani Atletiko, koji je ranije danas pobedio Malagu.

Treći je Real Madrid sa bodom manje. „Kraljevski“ klub je danas pobedio Rajo Valjekano sa 3:2, iako je gubio sa 0:2.

Hihon je pretrpeo 19. prvenstveni poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 32 boda.