Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 direktno se plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Mongoliji, pošto je danas u Ulan Batoru pobedila Nemačku 21:9, u svojoj poslednjoj, četvrtoj utakmici u Grupi A.
Najefikasniji kod reprezentacije Srbije bio je Dejan Majstorović sa devet poena. Strahinja Stojačić je dodao šest poena, dok su Nemanja Barać i Marko Branković postigli po tri poena.
Kod selekcije Nemačke najefikasniji je bio Fabijan Gisman sa četiri poena. Leon Fertig je dodao tri poena, dok je Sidi Beikame postigao dva poena.
Selekcija Srbije je bila jedna od tri ekipe koja je takmičenje u Grupi A završila sa skorom 3/1. Srpski basketaši su grupnu fazu završili kao prvi na tabeli zbog boljeg taj-brejka u odnosu na selekcije Australije i Nemačke, koje će u petak igrati u eliminacionim mečevima za plasman u četvrtfinale. Australija će igrati protiv Španije, a Nemačka protiv Holandije.
Četvrtfinalne utakmice su na programu u subotu, a polufinala, meč za treće mesto i finale u nedelju.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com