Bejl doneo Realu važna tri boda

Fudbaleri Real Madrida i dalje su u trci za titulu u španskoj Primeri, pošto su danas u gostima pobedili Real Sosijedad sa 1:0 u utakmici 36. kola.

Jedini gol na utakmici postigao je Geret Bejl u 80. minutu meča.

Do tog gola Real nikako nije uspevao da pogodi mrežu domaće ekipe, a najviše se ispromašivao upravo strelac jedinog pogotka. Bejl je u prvih 45 minuta pokušavao nekoliko puta, dva puta je do gola mogao i Hames Rodriges, ali mreža Real Sosijedada se nije zatresla.

Na početku drugog poluvremena Bejl nije bio precizan sa samo nekoliko metara, ali se za sve promašaje iskupio u 80. minutu.

Lukas je tada ubacio loptu u šesnaesterac sa desne, a Bejl je bio najbolji u skoku u i glavom poslao loptu u gol domaće ekipe.

Ekipa iz Madrida je na ovom meču igrala oslabljena, pošto u timu nisu bili Kristijano Ronaldo i Karim Benzema.

Real Madrid je trenutno prvi na tabeli Primere sa 84 boda, odnosno ima dva više od Barselone i Atletiko Madrida, ali i utakmicu više. S druge strane, Real Sosijedad je na 12. mestu sa 42 boda.

Do kraja španskog prvenstva ostala su da se odigraju još dva kola, a Real do kraja šampionata čekaju utakmice protiv Valensije i Deportiva.