Birmančević i Jovanović strelci u pobedama svojih timova

MALME – Srpski fudbaler Veljko Birmančević upisao se večeras u strelce u trijumfu Malmea nad Didelanžom (3:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šveđani su sve golove postigli u drugom poluvremenu, a posao im je bio olakšan jer su Luksemburžani od 31. minuta igrali sa igračem manje posle isključenja Morena.

Birmančević je postigao treći gol za Malme u 85. minutu, a na teren je ušao u 69. minutu zamenivši Bergeta koji je prethodno promašio penal u 48. minutu.

Još jedan potencijalni reprezentativac Srbije – Đorđe Jovanović postigao je prvi gol u trijumfu Makabija iz Tel Aviva nad grčkim Arisom (2:0) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Drugi gol za Izraelce, koje s klupe pretvodi srpski trener Vladimir Ivić, postigao je veteran Eran Zahavi (35).