Brajton pobedio Mančester junajted golom iz penala u devetom minutu nadoknade vremena

Fudbaleri Brajtona pobedili su večeras na svom terenu Mančester junajted sa 1:0, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Aleksis Makalister u devetom minutu nadoknade vremena iz jedanasterca.

Penal je dosuđen nakon što je Luk Šo igrao rukom u šesnaestercu. Prvo je VAR proveravao tu situaciju, a zatim je sudija Andre Mariner gledao snimak pored terena i dosudio penal.

Brajton je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno 16. u ligi i zauzima šesto mesto na tabeli sa 55 bodova, četiri boda manje, ali i dve utakmice manje od petoplasiranog Liverpula.

Junajted je pretrpeo osmi poraz i četvrti je na tabeli sa 63 boda, dva manje od drugoplasiranog Njukasla. Junajted ima četiri boda više i utakmicu manje od petoplasiranog Liverpula.