Čelsi pobedio Brentford za prvo mesto na tabeli

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na gostujućem terenu Brentford sa 1:0, u utakmici osmog kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Čelsi je poveo u 45. minutu lepim golom iz voleja Bena Čilvela, što je bio prvi udarac u okvir gola u prvom delu igre za obe ekipe.

Brentford je zaigrao mnogo bolje u nastavku, stvarao je šanse i napadao, ekipa je u dva navrata pogodila stativu, ali nije uspela da zatrese mrežu.

Takodje, u tome ju je sprečio i golman gostujuće ekipe Benžamen Mendi, koji je u završnici odbranio četiri stopostotne prilike, medju kojima i „makazice“ Kristijana Norgarda u trećem minutu nadoknade.

Aktuelni evropski šampion utakmicu je završio jednim udarcem u okvir gola, kojim je pobedio, a Brentford je imao šest.

Posle šeste prvenstvene pobede Čelsi je prvi na tabeli sa 19 bodova, bodom više od Liverpula. Šampion Mančester siti je treći sa 17 bodova.

Brentford je pretrpeo drugi poraz i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 12 bodova.