Čelsi siguran protiv Hala

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Hal sa 2:0 u poslednjoj utakmici 22. kola engleske Premijer lige.

Čelsi je večerašnjom pobedom uvećao prednost na liderskom mestu Premijer lige i sada ima 55 bodova, osam više od drugoplasiranog Arsenala, a devet od trećeplasiranog Totenhema.

Golove za trijumf Čelsija postigli su Dijego Kosta u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena i Ger Kejhil u 81. posle centaršuta Seska Fabregasa iz prekida s leve strane.

Hal je na stadionu Stamford Bridž pružio jak otpor lideru šampionata, ali pretposlednja ekipa Premijer lige ipak nije uspela da London napusti s ovojenim bodovima, iako je imala nekoliko dobrih prilika za gol.

Hal je 19. na tabeli Premijer lige sa 16 bodova, dva manje od Svonsija koji je 16.