Čukarički obezbedio plasman u Ligu konferencija

BEOGRAD – Fudbaleri Čukaričkog obezbedili su plasman u kvalifikacije za Ligu konferenija, pošto su večeras na Banovom brdu u 34. kolu Superlige pobedili Mladost iz Lučana sa 4:2 (1:0).

Ekipa Dušana Đorđevića je tako četiri kola pre kraja šampionata osigurala najmanje četvrto mesto koje vodi u Ligu konferencija, novo takmičenje Evropske fudbalske unije (UEFA).

Čukarički je od početka meča bio bolji rival, stvarao šanse i na kraju došao do „sigurnog“ trijumfa.

Junaci trijumfa bili su mladi tandem Đorđe Jovanović i Milutin Vidosavljević.

Jovanović je prvo u 12. minutu savladao Maksima Milovića, da bi potom isto uradio i u 48, oba puta posle centaršuteva Marka Docića.

Mladost je preko Saša Jovanovića u 53. minutu uspela da uhvati priključak, li je to praktično bilo sve što je tim iz Lučana uspeo da uradi.

Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno golom Vidosavljevića u 62. minutu, koji je iskoristio odbijenu loptu nakon šuta Danila Pantića.

Devet minuta kasnije Vidosavljević je još jednom zatresao mrežu Mladosti, a konačan rezulatat 4:2 postavio je Milan Bojović u 88. minutu sa penala.

Voždovac je na gostovanju sa 2:0 pobedila Novi Pazar, direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

Golove za „Zmajeve“ postigli su Aleksandar Bogdanović u drugom minutu i Stefan Purtić u petom iz jedanaesterca.

U derbiju začelja Zlatibor je sa 1:0 pobedio Bačku, a strelac jedinog gola bio je Marko Momčilović.

Rezultati 34. kola Superlige: Čukarički – Mladost 4:2, Bačka – Zlatibor 0:1, Novi Pazar – Voždovac 0:2. Četvrtak: Mačva – Radnik, Metalac – Rad, Radnički Niš – Inđija, Spartak – Javor, TSC – Napredak (14.45), Proleter – Partizan (16.55), Crvena zvezda – Vojvodina (18.55).

Tabela: Tabela: Crvena zvezda 95 bodova, Partizan 83, Čukarički 68, Vojvodina 66, TSC 49, Radnik 49, Mladost 48, Spartak 47, Metalac 45, Voždovac 44, Proleter 43, Rad 42, Javor 41, Napredak 41, Radnički 40, Novi Pazar, 39, Inđija 34, Zlatibor 25, Mačva 21, Bačka 16.