Novak Đoković odlučio da predstavlja Srbiju u Melburnu! (video)

Novak Đoković je odlučio da se pojavi na ATP kupu i pomogne svojoj zemlji u pohodu odbranu trofeja šampiona sveta.
Srbija je na inauguralnom izdanju nezvanično svetskog prvenstva u tenisu ove godine osvojila prvo mesto.

U nokaut fazi su redom padale Kanada, Rusija i, na kraju, Španija, a najzaslužniji za trijumfe bio je upravo Đoković.

Novak je u finalu pobedio Rafaela Nadala sa 6:2, 7:6, da bi odlučujući bod doneo u dublu sa Viktorom Troicki, protiv Pabla Karenja Buste i Felisijana Lopesa – 6:3, 6:4.

​Pravila na ATP kupu nalažu da svaku reprezentaciju za turnir kvalifikuje pozicija najboljeg igrača svake zemlje, a Novak je trenutno najbolji na svetu.

Međutim, zbog toga je Srbija vrlo lako mogla da ostane potpuno bez učešća na ATP kupu, pošto Novak nije bio doneo odluku.

Kako javlja dobro obavešteni novinar Mihal Samulski, Novak je u međuvremenu odlučio da sezonu počne ATP kupom.

Ovo takmičenje održaće se u Melburnu od 1. do 5. februara, a par dana nakon finala će početi Australijan open – gde Novak takođe brani trofej.

​Reprezentacija Srbije će u Melburn morati da stigne barem dve nedelje pred početak ATP kupa, da bi imala vremena da završi obavezan dvonedeljni karantin.

Još nije poznato da li će Viktor Troicki debitovati kao selektor reprezentacije, a šta je tačno rekao o aktuelnom momentu u svetu tenisa pročitajte u intervjuu koji je dao za Sputnjik sport.