Dobra partija Bogdanovića u porazu Atlante od Čikaga

Košarkaši Čikaga pobedili su prošle noći na gostovanju ekipu Atlante sa 110:108, i tako su ostvarili drugi uzastopni trijumf u NBA ligi.

Gosti su tokom druge četvrtine vodili sa maksimalnih 18 poena razlike (50:32), da bi Atlanta u četvrtoj četvrtini preokrenula rezultat i povela sa plus osam (100:92).

Pobednik je odlučen u poslednjem napadu. Prvo je Demar Derozan promašio ceo koš, a do lopte zatim dolazi Ajo Dosunmu koji u poslednjoj sekundi postiže koš za pobedu Čikaga.

Derozan je za gostujući tim postigao 28 poena, uz šest skokova i pet asistencija, Zek Lavin je dodao 22 poena, dok je crnogorski centar Nikola Vučević zabeležio 20 poena i sedam skokova.

U ekipi Atlante bolji od ostalih je bio Tre Jang sa 34 poena, uz po šest skokova i asistencija, Onjeka Okongvu je ostvario dabl-dabl učinak sa 18 poena i 11 skokova, a do dabl-dabla je došao i Dedžonte Marej sa 15 poena i 10 asistencija.

Srpski igrač Bogdan Bogdanović je u poraženom timu upisao 13 poena (3/6 za tri poena), uz četiri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Atlanta je na osmom mestu Istočne konferencije sa polovičnim učinkom posle 32 utakmice, dok je Čikago 11. sa skorom 13/18.

Oklahoma je drugi put uzastopno na svom terenu savladala Portland sa 101:98.

Ključne poene za pobedu domaćeg tima postigao je sa linije za slobodna bacanja Šej Gildžes-Aleksander 0,3 sekunde pre kraja.

Ovo je treća utakmica u sezoni u kojoj je Oklahoma primila manje od 100 poena.

Najefikasniji je u pobedničkoj ekipi bio je Gildžes-Aleksander sa 27 poena, uz šest skokova, Džejlen Vilijams je postigao 15, a poen manje je dodao Lugenc Dort.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je pobedi doprineo sa šest poena, uz tri skoka i po dve asistencije i ukradene lopte.

Džeremi Grent je za goste upisao 17 poena, poen manje je postigao Demijan Lilard, uz osam asistencija, dok je Džoš Hart zabeležio 13 poena.

Portland je na sedmom mestu Zapadne konferencije sa 17 pobeda i 15 poraza, a Oklahoma zauzima 12. mesto sa 14 pobeda iz 32 utakmice.

Klivlend je na domaćem terenu pobedio Milvoki sa 114:106, i tako su došli do petog vezanog trijumfa.

Domaća ekipa je tokom treće četvrtine u nekoliko navrata vodila sa 24 poena razlike, a Milvoki je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Ovo je bio njihov treći medjusobni meč u sezoni i prva pobeda Klivlenda.

Donovan Mičel je vodio Klivlend do pobede sa 36 poena, Darijus Garland je dodao 23 poena, dok je Džaret Alen upisao 19 poena i osam skokova.

Janis Adetokunbo je u gostujućem timu zabeležio rekord sezone sa 45 poena, uz 14 uhvaćenih lopti, a Bruk Lopes je postigao 14 poena.

Milvoki je na prvom mestu Istoka sa 22 pobede i devet poraza, dok je Klivlend treći sa učinkom 22/11.

Bruklin je na svom terenu bio ubedljiv protiv Golden stejta sa 143:113, a domaći tim je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu (91:51).

Filadelfija je predvodjena Džoelom Embidom (22 poena i 10 skokova) na domaćem terenu zabeležila pobedu nad Detroitom 113:93, i tako je ostvarila šesti uzastopni trijumf.

Dalas je na gostovanju savladao Minesotu sa 104:99, uz dabl-dabl učinak Luke Dončiča (25 poena i 10 asistencija).

Toronto je na gostovanju bio bolji od Njujork Niksa sa 113:106, i tako je prekinuo niz domaće ekipe od osam uzastopnih pobeda.

Orlando je u Hjustonu savladao istoimeni tim sa 116:110, i došao do sedme pobede u poslednjih osam utakmica.

Indijana je na gostovanju pobedila Boston sa 117:112, i nanela tom timu treći vezani poraz.

Pobede na svom terenu su zabeležile ekipe Sakramenta i Los Andjeles klipersa. Sakramento je savladao Los Andjeles lejkerse sa 134:120, uz tripl-dabl Domantasa Sabonisa (13 poena, 21 skok i 12 asistencija), dok su Klipersi bili bolji od Šarlota sa 126:105.