Dva gola i asistencija Milinković-Savića u remiju Lacija

Fudbaleri Lacija i Empolija odigrali su danas u Rimu nerešeno 3:3, u utakmici 20. kola Serije A.

Empoli je poveo u šestom minutu golom Nedima Bajramija iz jedanaesterca, a dva minuta kasnije prednost je udvostručio Simon Zurkovski.

Gol za domaće postigao je Ćiro Imobile u 14. minutu na asistenciju Sergeja Milinković-Savića, a srpski reprezentativac izjednačio je pogotkom u 66. minutu.

Novo vodjstvo Empoliju doneo je Federiko Di Frančesko u 75. minutu, a tri minuta kasnije, posle upotrebe VAR tehnologije, zbog igranja rukom poništen je pogodak koji je postigao fudbaler Lacija Patris.

Lacio je mogao da izjednači u 87. minutu, ali je Imobile promašio jedanaesterac. Bod rimskoj ekipi doneo je Milinković-Savić pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Lacio je osmi na tabeli sa 32 boda, a Verona je deveta sa 28.

Fudbaleri Verone pobedili su na gostujućem terenu Speciju sa 2:1.

Specija je povela golovima dvostrukog strelca Djanluke Kaprarija, u 59. i 70. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Martin Erlić u 85. minutu.

Specija je utakmicu završila sa desetoricom, pošto je Kevin Agudelo u 87. minutu dobio crveni karton.

Verona je prekinula niz od tri utakmice bez pobede, a posle sedmog trijumfa u ligi zauzima 11. mesto na tabeli sa 27 bodova.

Specija je pretrepela 12. poraz i 17. je na tabeli sa 16 bodova.