Dva gola Sadika za prvu pobedu Partizana u Ligi Evrope

NURSULTAN – Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u gostima kazahstansku Astanu sa 2:1 (1:0), u drugom kolu grupne faze Lige Evrope.

Crno-beli poveli su u 29. minuta golom Umara Sadika, koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaće ekipe.

Isti igrač povećao je prednost Partizana u 73. minutu, kada je posle asistencije Bibrasa Natha sa ivice šesnaesterca poslao neodbranjiv šut za Nenada Erića, golmana Astane.

Tri minuta kasnije, napadač crno-belih zatresao je mrežu i treći put, ali gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Imali su izabranici Sava Miloševića nekoliko prilika za pogodak, ali u 85. minutu nisu uspeli da sačuvaj svoj goli i da zaustave Sigurjonsona, koji je smanjio na 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Fudbaleri Partizan posle dva kola u LE imaju četiri osvojena boda.