Dva sjajna gola za remi Reala i Sitija u Madridu

Fudbaleri Reala i Mančester sitija odigrali su večeras u Madridu nerešeno 1:1, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Real je poveo u 36. minutu pogotkom Vinisijusa Žuniora, a izjednačio je Kevin de Brujne u 67. minutu.

Revanš je na programu 17. maja u Mančesteru.

Siti je dominirao u prvom poluvremenu, imao je više loptu u svom posedu, pretio, ali nije stvorio nijednu stopostotnu priliku.

Na drugoj strani, Real je u 36. minutu iz jedinog šuta u okvir gola došao u vođstvo.

Eduardo Kamavinga je odigrao dupli pas sa Lukom Modrićem, nakon čega je proigrao Vinisijusa koji je sjajnim udarcem sa 18 metara doneo prednost domaćem timu.

U nastavku je situacija na terenu okrenula – Real je bio konkretniji, ali je Siti postigao gol. Strelac je u 67. minutu bio De Brujne koji je, posle asistencije llkaja Gundogana, šutirao iz prve i pogodio mrežu Sitija sa oko 20 metara.

U drugom polufinalu sastaju se Milan i Inter, a prvi meč se igra sutra od 21.00.