Fudbaleri Milana pobedili Bolonju

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na gostujućem terenu Bolonju sa 4:2, u utakmici devetog kola Serije A i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Milan je poveo u 16. minutu golom koji je postigao Rafael Leao, a prednost je udvostručio Davide Kalabrija u 35. minutu.

Bolonja je smanjila autogolom Zlatana Ibrahimovića u 49. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Musa Barou.

Milan je poveo u 84. minutu pogotkom Ismaela Benasera, a pobedu je obezbedio Ibrahimović golom u 90. minutu.

Bolonja je utakmicu završila sa devetoricom igrača, Adama Sumaoro dobio je crveni karton u 20. minutu, dok je njegov saigrač Roberto Sorijano isključen u 58. minutu.

Milan je sada prvi na tabeli sa 25 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Napolija.

Ekipa Siniše Mihajlovića je u poslednje dve utakmice bez pobede i posle trećeg poraza u prvenstvu zauzima deveto mesto na tabeli sa 12 bodova.