Fudbaleri Monaka pobedili Zvezdu, odlučio „penal“ Srnića

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Monaka 1:0 (0:0) u prvom meču H grupe Lige Evrope.

Pred 40.226 gledalaca na stadionu Rajko Mitić odlučio je pogodak „rezerviste“ Brila Embola iz penala u 74. minutu, nakon što je Slavoljub Srnić neoprezno faulirao Aleksandra Golovina.

Srnić je i nedavno protiv Makabija u plej-ofu za Ligu šampiona skrivio penal, odmah potom je zamenjen i „nagrađen“ zvižducima sa zapadne tribine.

Zvezda je u prvom poluvremenu imala sjajnu šansu preko Osmana Bukarija, Gelor Kanga je u nastavku pogodio prečku, a odličan pokušaj iz slobodnog udarca zabeležio je Aleksandar Katai.

Ipak, na kraju meča deo nezadovoljnih navijača Zvezda skandirao je „Uprava napolje“, u trenutku kada je nemački sudija Harm Osmers dosudio još jedan penal za goste, ali ga je VAR anulirao.

U drugom meču grupe Ferencvaroš je u Budimpešti savladao Trabzon 3:2.

Zvezda za sedam dana u drugom kolu gostuju Trabzonu, a Monako dočekuje Ferencvaroš.