Goleada Čukaričkog u Jerevanu za 2. kolo kvalifikacija za LE

JEREVAN – Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se večeras u drugo u kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u Jerevanu pobedili domaći Banants 5:0 (2:0), ukupnim rezultatom 8:0.

Posle ubedljivih 3:0 u Beogradu izabranici Aleksandra Veselinovića i u revanšu su odigrali na visokom nivou, a mrežu rivala načceli su u 3. minutu, kada je strelac bio Luka Stojanović.

Posle nešto više od pola sata igre Čukarički je imao prednost od 2:0, a gol je postigao Slobodan Tedić.

Na 3:0 povećao je Luka Luković u 49. minutu, dok je četvrti gol za Čukaričcki postigao Veljko Birmančević u 71. minutu.

Četiri minuta kasnije jedanesterac za „Brđanje“ iskoristio je Stojanović, za svoj drugi pogodak i konačan rezultat na meču.

Naredni rival Čukaričckom biće verovatno norveški Molde koji je u prvom duelu deklasirao Rejkavik 7:1, a revaš između te dve ekipe igra se u četvrtak.