Goleada u finalu Lige Evrope i opet – Sevilja

Fudbaleri Sevilje osvojili su Ligu Evrope, pošto su večeras u finalu u Kelnu pobedili milanski Inter sa 3:2 (2:2).

U uzbudljivom finalu, Sevilja je šesti put uspela da osvojila trofej, čime je i dalje ostala najtrofejniji klub ovom takmičenju, koje je prethodno osvajala 2006, 2007, 2014, 2015. i 2016. godine.

Inter je odlično otvorio meč i poveo u 5. minutu golom Romelua Lukakua sa penala, da bi Sevilja sedam minuta kasnije izjednačila preko Luka de Jonga.

Isti igrač u 33. minutu doneo je preokret za španski tim, ali je samo dva minuta kasnije Dijego Godin izjednačio na 2:2.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do 74. minuta, kada je Lukaku nespretno reagovao u svom šesnaestercu posle „makazica“ Dijega Karlosa i postigao autogol, što je odlučilo pobednika meča.