Grupa B: Benfika ponovo bolja od Dinamo Kijeva

Fudbaleri Benfike pobedili su Dinamo Kijev drugi put zaredom, pošto su večeras na svom terenu bili bolji sa 1:0 u četvrtom kolu Grupe B Lige šampiona.

Strelac je bio Eduardo Salvio iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Dinamo je mogao da izjednači, ali Žunior Moraes u 69. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Bešiktaš je ranije danas igrao u Istanbulu nerešeno 1:1 s Napolijem. Turski klub je vodio golom Rikarda Kvaresme iz penala u 79, a bod gostima doneo je Marek Hamšik tri minuta kasnije.

Napoli i Benfika vode na tabeli sa po sedam bodova, jednim više od trećeplasiranog Bešiktaša, dok je Dinamo na poslednjem mestu sa bodom.

Bešikaš će u sledećem kolu dočekati Benfiku 23. novembra, dok će Napoli igrati na svom stadionu protiv Dinama.