Grupa G: Mančester siti pobedio Sevilju, remi Kopenhagena i Borusije Dortmund

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 3:1, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe G Lige šampiona.

Povela je Sevilja golom Rafe Mira u 31. minutu, da bi preokret i pobedu Sitiju doneli golovima Riko Luis u 52, Hulian Alvares u 73. i Rijad Mares u 83. minutu.

Engleska ekipa je sa četiri pobede i dva remija i 14 bodova završila grupnu fazu kao prva u grupi i plasirala se u osminu finala.

Borusija Dortmund je druga sa devet bodova i takodje će igrati u Ligi šampiona na proleće, dok će Sevilja, koja ima pet bodova, takmičenje nastaviti u Ligi Evropa. Kopenhagen je poslednji na tabeli sa tri boda i završio je evropsko takmičenje ove sezone.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Kopenhagen i Borusija su u Danskoj odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Borusija golom Torgana Azara u 23. minutu, da bi izjednačenje Kopenhagenu doneo Hakon Arnar Haraldson pogotkom u 41. minutu.