Hadersfild pobedio Njukasl

Fudbaleri Hadersfilda pobedili su danas na svom terenu Njukasl sa 1:0 u prvoj nedeljnoj utakmici drugog kola engleske Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Aron Moj u 50. minutu na asistenciju Elijasa Kačunge.

Hadersfild je gotovo tokom celog meča bio bolji rival, ali sve do 50. minuta nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol Roba Eliota.

Moj je u 50. minutu povukao napad svoje ekipe po levom boku, zatim je proigrao Kačungu u kaznenom prostoru, da bi ovaj mu odigrao povratnu na ivicu šesnaesterca odakle je Australijanac šutirao i savladao Eliota.

Nakon vodećeg gola Njukasl je uspeo da uspostavi ravnotežu, ali ekipa Rafaela Benitesa do kraja susreta nije stvorila nijednu priliku.

Hadersfild se današnjim trijumfom priključio Mančester junajtedu i Vest Bromvič Albionu na čelu tabele sa po šest bodova, dok je Njukasl 16. bez bodova.