Het-trik Salaha za ubedljivu pobedu Liverpula nad Junajtedom

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostovanju ekipu Mančester junajteda sa 5:0, u meču devetog kola Premijer lige.

Prvi gol Liverpul je postigao u petom minutu, Mohamed Salah je asistirao Nabiju Keiti, koji je izašao sam pred golmana Junajteda Davida De Heu, i lako ga savladao.

U 13. minutu gosti su nakon sjajne akcije poveli sa 2:0. Strelac je u padu bio Diogo Žota.

Salah je prvi gol postigao u 38. minutu, njegov udarac na početku akcije bio je izblokiran, lopta je došla do Keite, koji je zatim asistirao egipatskom napadaču.

Do kraja meča postigao je još dva gola. Prvo je u petom minutu nadoknade bio precizan, da bi u 50. minutu gol upisao posle asistencije Džordana Hendersona.

On je tako postao prvi igrač u istoriji Premijer lige, koji je kao gostujući igrač postigao het-trik na stadionu Junajteda.

Gol Kristijana Ronalda za domaći tim poništen je u 52. minutu zbog ofsajda, a domaći su od 60. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je Pol Pogba dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Keitom.

Sredinom meča jedan deo navijača Junajteda počeo je da napušta tribine „Old Traforda“.

Na tabeli Premijer lige Liverpul je drugi sa 21 bodom, dok je Junajted  sedmi sa 14 bodova.

Liverpul u narednom kolu dočekuje Brajton, a Junajted gostuje Totenhemu.