Hubert Hurkač osvojio ATP turnir u Marseju

MARSEJ – Poljski teniser Hubert Hurkač osvojio je ATP turnir u Marseju, pošto je danas u finalu pobedio Francuza Benjamina Bonzija 6:3, 7:6 (7:4).

Meč je trajao 92 minuta. Hurkač je 11. teniser sveta, a trijumfom u Marseju stigao je do šestog trofeja u karijeri.

Bonzi je 60. igrač na ATP listi, a do sada nije osvojio nijedan trofej.

Hurkač je poveo 4:1 u prvom setu, a onda je držao prednost od tri gema i ovaj deo meča dobio je rezultatom 6:3.

U drugom setu viđena je velika borba, pošto se igralo gem za gem. Francuz je propustio tri set lopte u 12. gemu, a onda je Hurkač kaznio greške protivnika i drugi set je dobio u taj-brejku rezultatom 7:4.

Poljski teniser je za trijumf u Francuskoj osvojio novčanu nagradu od 107.610 evra i 250 bodova za ATP listu, dok je Bonziju pripalo 62.770 evra i 150 poena.

ATP turnir u Marseju igrao se za nagradni fond od 707.510 evra.