Ivanić doneo prvu pobedu Zvezdi

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zevzde pobedii su sinoć Mladost iz Lučcana sa 1:0 (1:0), na stadionu „Rajko Mitić“, u drugom kolu Superlige Srbije.

Gol vredan tri boda postigao je Mirko Ivanić u 45. minutu, a crveno-belima posle konsultovanja VAR tehnologije poništen je pogodak Filipa Falka u 56. minutu zbog ofsajda.

Izabranici Dejana Stankovića došli su do prvog trijumfa u novoj sezoni, posle remija sa Vojvodinom (0:0) u prvom kolu Superlige i poraza od Kairata (2:1) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pobeda protiv Mladosti biće uvertira pred revanš sa kazastanskim predstavnikom, koji se igra u sredu 28. jula od 20.30 na „Marakani“.

Rezultati 2. kola Superlige: Radnički KG – Spartak 3:2 , Voždovac – Proleter 2:1, Radnički Niš – Napredak 4:2, Crvena zvezda – Mladost 1:0

Danas igraju Metalac – TSC (18.55), Vojvodina – Partizan (21).

Ponedeljak: Kolubara – Radnik (19), odloženo Novi Pazar – Čukarički.