Još dvojica srpskih rvača u borbi za medalje na SP

BEOGRAD – Srpski rvači grčko-rimskim stilom Mate Nemeš (67 kg) i Sebastijan Nađ (63 kg) plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva, koje se održava u Beogradskoj areni.

Nađ je u prvom kolu bio bolji od Abdeldžebara Džebarija (7:1) iz Alžira, a potom je u osmini finala rezultatom 5:1 savladao Razvana Arnauta iz Rumunije.

Srpski rvač je u četvrtfinalu pobedio Hračjua Pogosjana iz Jermenije rezultatom 4:0. On će se za finale boriti protiv Taleha Mamadova iz Azerbejdžana.

Mate Nemeš je u prvom kolu savladao Indijca Ašu Ašua (9:0), a zatim Turčina Murata Firata rezultatom 10:2. On je u četvrtfinalu bio bolji od Poljaka Mateusa Bernateka 3:1. Mate Nemeš će se u polufinalu boriti sa Hasratom Jafarovim iz Azerbejdžana.

Srpski rvači su već obezbedili dve medalje na SP. Ali Arsalan će se večeras boriti za zlato u kategoriji 72 kg, kao i Zurabi Datunašvili u kategoriji do 87 kg. Bronzanu medalju će u kategoriji 77 kg pokušati da osvoji Viktor Nemeš protiv Malkhasa Amojana iz Jermenije.