Juventus u nadoknadi do remija sa Seviljom, Roma pobedila Bajer u prvom meču polufinala LE

Fudbaleri Juventusa i Sevilje odigrali su večeras u Torinu nerešeno 1:1, u prvom meču polufinala Lige Evropa.

Prvi udarac u okvir gola uputila je Sevilja u 14. minutu, kada je glavom pokušao Lukas Okampos.

Juventus je najozbiljniju priliku u prvom delu meča imao u 19. minutu. Srpski fudbaler Filip Kostić poslao je loptu pred gol reprezentativnom kolegi Dušanu Vlahoviću, koji je loše zahvatio i šutirao preko gola.

Usledio je period bolje igre gostiju, koji su u 24. minutu zapretili preko Jusefa En-Nesirija, ali njegov udarac iz blizine završava pored gola.

Marokanski napadač se dva minuta kasnije ipak upisao u strelce, nakon kontranapada i asistencije Okamposa.

U nastavku nije bilo ozbiljnijih šansi, sve do sedmog minuta nadoknade meča, kada Juventus posle kornera stiže do izjednačenja.

Strelac gola u poslednjim trenucima bio je Federiko Gati, koji je iskoristio asistenciju glavom Pola Pogbe.

Za Juventus je prvo poluvreme odigrao Kostić, dok je Vlahović igrao do 62. minuta. Srpski igrač Nemanja Gudelj za Sevilju je odigrao ceo meč.

Roma je na svom terenu pobedila Bajer Leverkuzen sa 1:0.

Pobednički gol za rimski tim postigao je Edoardo Bove u 63. minutu, nakon što je u kaznenom prostoru došao do odbijene lopte posle udarca Temija Ejbrahama.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Romu.

Revanši se igraju narednog četvrtka u Sevilji i Leverkuzenu.