Kamerun u nadoknadi pobedio Brazil za oproštaj od SP

Fudbaleri Kameruna pobedili su večeras u Dohi selekciju Brazila sa 1:0, u utakmici poslednjeg trećeg kola Grupe G na Svetskom prvenstvu.

Gol za pobedu afričke selekcije postigao je Vensan Abubakar u drugom minutu nadoknade.

Brazil je uprkos porazu zauzeo prvo mesto u Grupi G sa šest bodova, pošto je imao bolju gol-razliku od drugoplasirane Švajcarske, koja je večeras pobedila Srbiju (2:3) i došla do šest bodova.

Kamerun je grupnu fazu završio na trećem mestu sa četiri boda, dok je Srbija poslednja sa bodom.

Prvi udarac ka golu na stadionu Lusail vidjen je u 14. minutu, kada je glavom šutirao Gabrijel Martineli, a loptu u korner posle dobre intervencije šalje golman Kameruna Devis Epasi.

Martineli je sa ivice kaznenog prostora pokušao u 41. minutu, ali i ovog puta odbranu upisuje Epasi.

Najbolju priliku u prvom delu Kamerun je imao u trećem minutu nadoknade, kada je iz blizine udarac glavom Briana Mbema odbranio brazilski golman Ederson.

Brazil je na početku drugog dela redjao prilike, a najbolje su imali Martineli i Eder Militao, ali je Epasi uspeo da sačuva svoju mrežu.

Inicijativu na terenu je i u nastavku imao Brazil, ali je do gola u drugom minutu nadoknade došao Kamerun.

Loptu je u kazneni prostor poslao Džerom Ngom Mbekeli, a u skoku je najviši bio Abubakar. On je zatim zbog skidanja dresa dobio drugi žuti karton, pa je afrička reprezentacija do kraja susreta igrala sa igračem manje.

Selekcija Brazila će u osmini finala igrati protiv Južne Koreje, dok će Švajcarska za protivnika imati Portugal.