Kecmanović u trećem kolu Rolan Garosa, Djere eliminisan

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se danas u treće kolo Rolan Garosa, pošto je savladao Aleksandera Bublika iz Kazahstana sa 3:1 po setovima 4:6, 7:5, 6:2, 6:1.

Kecmanović, 31. teniser sveta, pobedio je Bublika, 42. na ATP listi, posle dva sata i 16 minuta igre.

Kazahstanac je do vodjstva stigao zahvaljujući brejku u 10. gemu prvog seta. Kecmanović je izjednačio nakon brejka u 11. gemu drugog seta.

Srpski teniser je do preokreta i pobede stigao zahvaljući odličnoj igri u trećem i četvrtom setu. U njima je Kecmanović čak šest puta oduzeo servis protivniku, dozvolivši Bubliku da napravi svega jedan brejk.

U trećem kolu Kecmanović će igrati protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je danas pobedio još jednog srpskog tenisera Lasla Djera sa 3:0 po setovima 6:3, 6:4, 6:3.

Djere, 56. na ATP listi, poražen je od drugog tenisera sveta posle dva sata i 37 minuta igre.

Srpski teniser je u sva tri seta po jednom uspeo da napravi brejk, dozvolivši Rusu da mu sedam puta oduzme servis, i tako stigne do sigurne pobede.

Prva dva seta Medvedev je sa po dva brejka rešio u svoju korist i tako stigao do sigurnog vodjstva.

U trećem setu, Djere je tri puta izgubio svoj servis, u prvom, trećem i devetom gemu, i tako zavržio ovogodišnja učešće na Rolan Garosu.