Košarkaši Mege pobedili Zvezdu i izborili majstoricu

BEOGRAD – Košarkaši Mege pobedili su danas na svom terenu ekipu Crvene zvezde sa 77:70 (12:22, 14:16, 28:15, 23:17), u drugom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije, i izjednačili na 1:1 u seriji.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Samson Ružencev sa 23 poena, dok je Matej Rudan ubacio 18.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Luka Mitrović sa 16 poena, dok je Ognjen Dobrić dodao 15.

Crvena zvezda je bila bolji rival u prvom poluvremenu, a gosti su u pojedinim trenucima imali i 15 poena prednosti. Zvezda je prvih 20 minuta rešila u svoju korist rezultatom 38:26.

Domaći košarkaši su se u razigrali u trećoj četvrtini. Mega je u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom 54:53. Crveno-beli su početkom poslednje četvrtine ponovo stigli do prednosti, ali je Mega u finišu preokrenula rezultat i zasluženo je uspela da stigne do pobede.

Finalista Superlige Srbije biće odlučen u majstorici, koja je na programu u utorak u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Plasman u finale izborio je FMP, pošto je Partizan odustao od takmičenja. Finalna serija igra se na tri pobede.