Košarkaši Partizana poraženi od Reala u Madridu

MADRID – Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Madridu od ekipe Reala rezultatom 105:97 (32:30, 22:11, 32:23, 19:23) u meču 10. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Serhio Ljulj sa 20 poena, dok je Valter Tavarez dodao 17. Mario Hezonja i Gabrijel Dek su ubacili po 15 poena. U ekipi Partizana najbolji je bio Zek Ledej sa 20 poena, dok je Dante Egzum dodao 17. Kevin Panter je ubacio 16, a Džejms Naneli 15. Partizan je na ovom meču postigao čak 17 trojki.

Real posle ovog trijumfa ima skor od sedam pobeda i tri poraza. „Crno-beli“ imaju učinak od četiri trijumfa i šest poraza.

Partizan će u narednom kolu prvog decembra na svom terenu dočekati Valensiju, dok će Real gostovati Fenerbahčeu.

Real je otvorio meč serijom 4:0, ali je Partizan trojkama stigao do 11:6. Igralo se potom poen za poen, a domaći košarkaši su poveli 19:18 u petom minutu. Partizan je u finišu prve četvrtine zaigrao angažovanije, a „crno-beli“ su ovaj deo meča dobili sa čak 40:32. Partizan je stao u drugoj četvrtini, a Real je serijom 18:2 poveo 50:42. Madridski klub je prvo poluvreme dobio 54:51.

Real je zaigrao angažovanije u trećoj četvrtini i u poslednji deo meča ušao s vođstvom od 86:74. Madriđani su u poslednjoj četvrtini zadržali prednost i zasluženo su stigli do pobede.

Ranije večeras odigrana su četiri meča 10. kola Evrolige, a postignuti su sledeći rezultati: Crvena zvezda – Makabi 69:68, Olimpijakos – Alba 86:76 i Armani – Fenerbahče 72:82.