Košarkaši Srbije savladali i Češku, sledi meč s Finskom

PRAG – Košarkaška reprezentacija savladala je danas domaćina Češku u Pragu sa 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19) u drugom kolu Evrobasketa i posle nekompletne druge runde, lider je D grupe sa skorom 2-0.

Izabranici Svetislava Pešića dobrom odbranom limitirali su rivala na svega 25 poena u prvom poluvremenu, što je bio putokaz ka drugom trijumfu na kontinentalnom šampionatu.

Slabija igra „orlova“ u drugom poluvremenu nije uticala na konačan ishod meča, a domaćin je poslednjih 20 minuta rešio u svoju korist sa 38:33.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Nikola Jokić sa 18 poena, Vasilije Micić postigao je 13 poena, a Vanja Marinković dodao je 11 poena.

U redovima Češke najefikasniji su bili Vojteh Hruban i Vit Krejči sa po 13 poena.

Posle trijumfa nad Holandijom (100:76) Srbija je pokazala da je s pravom favorit za prvo mesto u grupi, dok je Češka upisala i drugi poraz jer je prethodno poražena od Poljske sa 99:84.

Košarkaši Srbije u trećem kolu 5. septembra u 21.00 igraće protiv Finske, dok će rival Češkoj istog dana biti Holandija (17.30).

U uvodnom meču drugog kola D grupe Finska je savladala Poljsku sa 89:59, pa obe ekipe sada imaju skor 1-1. Finci su u prvom kolu poraženi od Izraela sa 89:87 posle produžetka, dok je Poljska bila bolja od Češke (99:84).

Kasnije danas u okviru drugog kola D grupe sastaju se Izrael i Holandija.

Tabela D grupe posle nepotpunog drugog kola: Srbija 2-0, Finska 1-1, Poljska 1-1, Izrael 1-0, Češka 0-2, Holandija 0-1.