Košarkaši Zvezde pobedili Uniks u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na gostujućem terenu u Kazanju Uniks sa 84:77 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12), u utakmici 26. kola Evrolige.

Zvezdu su predvodili Nikola Kalinić sa 20 poena i šest skokova i Nejt Volters sa 19 poena, četiri skoka i dve asistencije. Luka Mitrović i Ostin Holins dodali su po 10 poena.

U ruskom timu najefikasniji je bio Mario Hezonja sa 19 poena uz devet skokova, a Marko Spisu postigao je 17 poena uz šest asistencija. Džon Braun dodao je 13 poena i šest skokova.

Zvezda je bila bolja u prvoj deonici, a domaći tim preokrenuo je u drugoj četvrtini. Uniks je vodio gotovo čitavu treću četvrtinu u kojoj je imao i devet poena prednosti.

Zvezda je od završnice treće četvrtine i u četvrtoj napravila seriju 11:0 za vodjstvo 67:65, a utakmicu je „prelomila“ serijom 9:0, za 78:71, koje do kraja nije ispustila.

Beogradska ekipa sada ima devet pobeda i 14 poraza, a Uniks 13 pobeda i 11 poraza.

U sledećem kolu Zvezda će 25. februara igrati u Atini protiv Panatinaikosa, a Uniks će dan ranije u Španiji igrati protiv Baskonije.