Košarkaši Zvezde posle produžetka poraženi od Barselone, Vildoza se povredio

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu ekipu Barselone rezultatom 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) u meču 16. kola Evrolige.

Meč je u regularnom delu završen rezultatom 84:84. Utakmici je odigrana u dvorani „Aleksandar Nikolić“ pred više od 7.000 navijača.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Nemanja Nedović i Filip Petrušev, koji su postigli po 24 poena. Luka Mitrović je postigao 18 poena, a Ognjen Dobrić je ubacio 14. Kod gostiju, najbolji je bio Tomaš Satoranski sa 19 poena, dok je Kori Higins ubacio 15, a Aleks Abrines 14. Nikola Mirotić je postigao 12 poena, a Sertač Sanli i Jan Veseli su dodali po 10. Srpski košarkaš Nikola Kalinić je ubacio sedam poena.

Jedan od najboljih košarkaša Crvene zvezde Luka Vildoza se povredio u petom minutu, pošto se uhvatio za zadnju ložu. On se potom presvukao i nije ulazio u igru, a bodrio je saigrače sa klupe za rezerve. Na ovom meču za Zvezdu nije igrao Fakundo Kampaco, koji još nije registrovan za „crveno-bele“ u Evroligi.

Crvena zvezda ima po osam pobeda i poraza u Evroligi, dok Barselona ima skor 11/5. „Crveno-beli“ će u narednom kolu Evrolige, šestog januara naredne godine gostovati Valensiji, dok će Barselona dan ranije na svom terenu dočekati Virtus.

Barselona je bolje ušla u meč i povela na startu prve četvrtine 10:4. Gosti su nastavili sa boljom igrom u nastavku meča, a u osmom minutu bilo je 25:16 za Barselonu, dok je u međuvremenu Zvezda ostala bez Vildoze, koji se povredio u petom minutu. Katalonski klub je prvu četvrtinu dobio rezultatom 28:17 zahvaljujući odličnoj igri Satoranskog.

Gostujući košarkaši su poveli na startu druge četvrtine 34:19. „Crveno-beli“ su potom
zaigrali angažovanije, a onda su serijom 17:0 u 18. minutu uspeli da preokrenu rezultat i da povedu 36:34 zahvaljujući dobroj igri Nedovića, Petruševa i Holanda. Međutim, Barselona je uspela da dobije prvo poluvreme rezultatom 43:40.

Košarkaši Crvene zvezde su serijom 4:0 poveli 44:43 na startu treće četvrtine. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu do 26. minuta. „Crveno-beli“ su serijom od 5:0 poveli 59:54, a igrači domaćeg tima nošeni podrškom navijača sa tribina su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od
65:57.

Crvena zvezda je u 32. minutu trojkom Luke Mitrovića stekla dvocifrenu prednost, 72:60.
Usledila je serija Barselone od 8:0 za 72:68 u 35. minutu. Gosti su u 36. minutu smanjili vođstvo Zvezde na 73:71. Domaći košarkaši su napravili seriju od 6:0 za 79:71. Barselona je na dva minuta pre kraja smanjila na 79:76, a onda se ušlo u neizvesnu završnicu. Sanli je na 70 sekundi pre kraja trojkom doneo svom timu izjednačenje, 79:79. Nedović je pogodio na novo vođstvo domaćeg tima, 81:79, a onda je Stefan Marković povisio na 82:79. Abrines je smanjio na 82:81, a onda je ponovo Nedović bio siguran sa linije penala. Mirotić je na manje od dve sekunde pre kraja pogodio trojku za 84:84.

Drama je viđena i u dodatnih pet minuta, a Barselona je u neizvesnoj završnici uspela da dođe do pobede.