Košarkaši Zvezde savladali Bajern u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Bajerna iz Minhena sa 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11), u poslednjem meču 16. kola Evrolige.

Najbolji učinak u domaćoj ekipi imao je Nikola Kalinić sa 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Branko Lazić je dodao 12 poena, a poen manje je upisao Nikola Ivanović.

U ekipi Bajerna bolji od ostalih je bio srpski igrač Vladimir Lučić sa 21 poenom i četiri skoka, Nik Vajler-Beb je postigao 16 poena, uz šest skokova i pet asistencija, dok su Otelo Hanter (10 skokova) i srpski igrač Ognjen Jaramaz dodali po 11 poena.

Zvezda je u prvoj četvrtini najveću prednost imala pri rezultatu 14:11, da bi nemački tim serijom 8:0 uspeo da dodje do pet poena razllike.

U samom finišu prve deonice Ivanović je trojkom doveo crveno-bele u prednost (20:19), da bi u poslednjoj sekundi koš za Bajern postigao Hanter.

Nastavak je doneo bolju igru Bajerna i vodjstvo 22:29, ali je domaći tim trojkom Lazića uspeo da preokrene rezultat i povede 33:31.

Zvezda je na poluvreme otišla sa prednošću 46:45, uz samo dva promašena šuta za tri poena (7/9).

Domaća ekipa je u trećoj deonici uspela da dodje do tada najvećih plus pet (56:51), ali je Bajern preokrenuo serijom 9:0.

Zvezda je zatim odgovorila serijom 7:0, da bi zatim povela i 65:62. Rezultat je nakon toga izjednačio Lučić svojom četvrtom trojkom u tom delu, a Hanter je zakucavanjem doveo bavarski tim u vodjstvo (65:67).

Crveno-beli su u poslednjoj četvrtini došli do pobede, nakon odlične igre u odbrani. Zvezda je tek 23 sekunde pre kraja primila osmi koš, i do kraja nije bila dovedena u pitanje pobeda.

Zvezda je 11. na tabeli Evrolige sa sedam pobeda i devet poraza, dok Bajern sa istim skorom zauzima 12. mesto.

U sledećem kolu Zvezda gostuje aktuelnim prvacima ekipi Efesa, a Bajern dočekuje Baskoniju.