Lajović predao meč, Čile izjednačio protiv Srbije u ATP kupu

Teniska reprezentacija Čilea izjednačila je danas na 1:1 protiv Srbije u drugom kolu Grupe A ATP kupa u Sidneju, pošto je Dušan Lajović predao meč Kristijanu Garinu pri rezultatu 6:4, 4:6, 0:3.

Meč izmedju Garina i Lajovića, 17. i 33. tenisera sveta trajao je dva sata i 16 minuta.

Samo u petom gemu prvog seta na servis Lajovića nije bilo brejk lopti. Od tog gema i vodjstva 3:2 za srpskog igrača, usledilo je pet uzastopnih brejkova na obe strane.

Srpski igrač je ukupno imao 11 brejk lopti i uspeo je da iskoristi četiri, dok je od 10 brejk lopti Čileanac iskoristio tri.

U drugom setu vidjen je samo jedan brejk, a Garin je do ključne prednosti došao u devetom gemu.

Krajem drugog dela igre Lajović je imao probleme sa bolovima u nogama, koji su se nastavili, a zbog toga je bio primoran da preda meč pri rezultatu 0:3 u trećem setu.

Pobednika će odlučiti dubl meč, za koji su prijavljeni Nikola Ćaćić i Matej Sabanov, odnosno Tomas Barijos i Alehandro Tabilo.