LŠ: Bajern pobedio Barselonu, Liverpul slavio protiv Ajaksa

MINHEN – Fudbaleri Bajerna pobedili su sinoć u Minhenu ekipu Barselone 2:0 u meču drugog kola grupe C Lige šampiona.

Golove za Bajern postigli su Lukas Hernandez u 50. i Leroj Sane u 54. minutu. Ovaj meč je bio u centru pažnje zbog napadača Barselone Roberta Levandovskog, koji je odigrao prvi meč pred navijačima Bajerna pošto je pre nekoliko meseci napustio minhenski klub.

Inter je ranije sinoć u gostima pobedio Viktoriju Plzenj 2:0. Bajern je prvi na tabeli sa šest bodova, dok Barselona i Inter imaju po tri. Plzenj je poslednji bez bodova. Bajern će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Plzenjom, dok će Inter dočekati Barselonu.

Liverpul je u grupi A na svom terenu pobedio Ajaks 2:1. Liverpul je poveo u 17. minutu golom Mohameda Salaha, a izjednačio je Mohamed Kudus u 27. Domaći su do trijumfa stigli golom Džoela Matipa u 89. minutu. Kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić odigrao je čeo meč za Ajaks. Drugi meč drugog kola grupe A odložen je za sutra od 21 sat, a sastaće se Rendžers i Napoli.

Ajaks, Napoli i Liverpul imaju po tri boda, dok je Rendžers bez bodova. Liverpul će u narednom kolu na svom terenu dočekati Rendžers, dok će Napoli gostovati Ajaksu.