Mančester siti pobedio Njukasl uz het-trik Aguera

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Njukasl sa 3:1, u utakmici 24. kola engleske Premijer lige i vratili 12 bodova prednosti nad gradskim rivalom Junajtedom.

Sva tri gola za Siti postigao je Serhio Aguero. Argentinac je prvi gol postigao u 34. minutu, prednost je udvostručio u 63. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je u 83. minutu. Jedini gol za crno-bele postigao je Džejkob Marfi u 67. minutu.

Aguero je danas ostvario svoj 11. het-trik za Siti.

On je postigao 16 golova u prvenstvu u ovoj sezoni, ukupno 22. u svim takmičenjima.

Siti je ostvario 21. prvenstvenu pobedu i prvi je na tabeli sa 65 bodova, 12 više od Mančester junajteda, koji je danas pobedio Barnli sa 1:0.

Njukasl je pretrpeo 13. poraz, zauzima 15. mesto na tabeli sa 23 boda i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.