Mega posle prekida pobedila FMP za plasman u finale Kupa Radivoja Koraća

Košarkaši Mege plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u Nišu pobedili FMP sa 86:67 (20:24, 10:16, 22:14, 34:13).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petar Kovačević sa 20 poena, dok su Aleksa Uskoković i Danko Branković postigli po 13 poena.

Bolji od ostalih u ekipi iz Železnika bio je Aleksa Stepanović sa 15 poena, a Paulius Valinskas je dodao poen manje.

FMP je krajem druge četvrtine vodio sa 17 poena razlike (40:23), a Mega je serijom 7:0 smanjila rezultat do kraja poluvremena.

Mega je do potpunog preokreta došla u poslednjoj deonici, a do prve dvocifrene prednosti došli su sredinom četvrtine, kada je trojku pogodio Kovačević.

Na tri minuta i 35 sekundi pre kraja meč je prekinut zbog pogrdnog skandiranja navijača Partizana, a pauza je trajala dvadesetak minuta.

Mega je prilikom prekida vodila sa 74:61 i u nastavku je lako sačuvala prednost za plasman u peto finale Kupa.

Jedinu titulu u Kupu Radivoja Koraća Mega je osvojila 2016. godine.

Večeras od 21.00 u Nišu u drugom polufinalu se sastaju Partizan i Crvena zvezda.