Milan pobedio Lacio u velikom derbiju

Fudbaleri Milana pobedili su večeras u Rimu domaći Lacio sa 3:1, u utakmici 11. kola italijanskog prvenstva i ostvarili treću uzastopnu pobedu.

Milan je poveo u 25. minutu golom Andree Bertolačija, a vođstvo je u 53. minutu duplirao Felipe Mekses, koji je tri minuta ranije zamenio povređenog Aleksa.

Karlos Baka postigao je treći gol za ekipu Milana, a poraz Lacija ublažio je Rikardo Kišna u 85. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, odnosno četvrte uzastopne utakmice bez poraza, ekipa bivšeg selektora Srbije Siniše Mihajlovića popela se na šesto mesto sa 19 bodova, koliko ima i petoplasirani Sasuolo. Lacio je pretrpeo drugi vezani poraz i zauzima sedmo mesto sa bodom manje.

Na Olimpijskom stadionu lopte igračima dodavali su fudbaleri iz pionirske ekipe Lacija, među kojima je bio i jedan od sinova Siniše Mihajlovića.