Mitrović dvostruki strelac u remiju Fulama protiv Liverpula

LONDON – Napadač fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović postigao je danas oba gola u remiju Fulama i Liverpula – 2:2 (1:0) u prvom kolu Premijer lige.

Mitrović je prvi gol na meču postigao glavom u 32. minutu pošto je posle centaršuta Tetea nadvisio Trenta Aleksander-Arnolda i savladao golmana Alisona.

Liverpul je izjednačio preko rezerviste i pojačanja iz Benfike Darvina Nunjeza u 64. minutu, a Mitrović je ponovo doveo Fulam u vođstvo iz penala u 72. minutu.

Srpski golgeter prethodno je sam iznudio jedanaesterac, pošto ga je štoper gostiju Virdžil van Dajk oborio u kaznenom prostoru.

Bio je to prvi penal koji je sviran protiv Liverpula posle 51 utakmice u Premijer ligi.

Da Liverpul ne napusti London praznih ruku pobrinuo se Mohamed Salah u 80. minutu i posle asistencije Nunjeza postavio konačnih 2:2.

Navijači Fulama u toku nedelje izabrali su srpskog reprezentativca za najboljeg golgetera u istoriji kluba, a sa dva gola protiv šestostrukog prvaka Evrope popularni Mitar samo je pojačao status koji uživa u londonskom klubu.

Bio je ovo 45. gol Mitrovića u isto toliko ligaških utakmica za „kolibare“, računajući i minulu sezonu u Čempionšipu.