Mladi fudbaleri Vojvodine osvojili „Kup prijateljstva“

ZLATIBOR – Mladi fudbaleri Vojvodine osvojili su na Zlatiboru „Kup prijateljstva“ za igrače do 19 godina, pošto su danas posle boljeg izvođenja penala pobedili Dinamo iz Zagreba sa 5:4 (1:1).

Vojvodina je treći put u istoriji osvojila ovo prestižno takmičenje, pošto su prethodno slavili 2016. i 2019. godine.

Ključni trenutak u penal seriji dogodio se u prvoj seriji kada je golman Vojvodine Ognjen Bogunović odbranio udarac fudbaleru Dinama Luki Vrbančiću.

Igrači Vojvodine su realizovali svih pet penala i domogli se pehara.

Vojvodina je povela preko Lukijana Abadžije koji je u 16. minutu pogodio sa penala. Dinamo je izjednačio u 40. minutu preko Lenija Ilečića. U nastavku meča nije bilo promene rezultata, a Vojvodina je potom posle penala stigla do trofeja.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je odbrambeni fudbaler Dinama Jakov Gurlica.

Nagradu za najboljeg golmana „Kupa prijateljstva 2022.“ dobio je čuvar mreže Vojvodine Ognjen Bogunović.

Najbolji strelac turnira ove godine bio je Leni Ilečić iz Dinama, koji je postigao ukupno pet golova.