Napoli bolji od Empolija u meču sa tri penala

Fudbaleri Napolija pobedili su danas u gostima Empoli sa 3:2, u meču u kome su vodili 3:0 i u kome su ukupno dosudjena tri penala.

Napoli je mogao da povede već u sedmom minutu, ali je Dris Mertens promašio penal.

Gosti su do vodjstva došli u 19. minutu pogotkom Lorenca Insinjea u 19. minutu, da bi Mertens pet mintua kasnije povisio na 2:0. U 38. minutu dosudjen je novi penal za Napoli, koji je ovog puta izveo Insinje i bio siguran.

Empoli je u drugom poluvremenu postigao dva gola, oba posle prekida. Prvo se Omar El Kaduri iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca upisao u strelce, da bi u 82. minutu Masimo Makarone iz penala smanjio na 3:2.

Empoli je u 89. minutu mogao do izjednačenja, ali je udarac Makaronea bio izblokiran.

Napoli je trenutno drugi na tabeli, sa 63 boda, jednim više od Rome, koja večeras igra protiv Sasuola. Empoli je na 17. mestu, odmah iznad opasne zone, sa sedam bodova više od Palerma, koji ima meč manje.