NBA: Povreda odličnog Jokića, Marjanović na tribinama

Srpski košarkaš Nikola Jokić imao je zapaženu rolu u porazu Denvera od Oklahome (117:93), ali se nažalost tri minuta pre kraja povredio i najverovatnije mu sledi pauza.

Jokić je napustio teren zbog bolova u leđima, a meč je završio sa osam poena i četiri skoka, za 24 minuta na terenu.

Domaći tim do pobede vodio je Kevin Durent sa 25 poena, Ibaka je dodao 18, a Vestbruk 15. Najefikasniji kod Denvera bili su Galinari i Barton sa po 15, dok je bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj upisao 11, uz sedam skokova.

San Antonio je slavio u Bostonu 95:87, a Boban Marjanović nije bio u timu Sparsa. Najefikasniji u ekipi iz Teksasa bio je novajlija Lamarkus Oldridž sa 24 poena i 14 skokova, Lenard je dodao 19, a Đinobili 13.

Kod Bostona istakao se Bredli sa 18 poena, Smart je dodao 17, a Tomas 15.

Ovo je ujedno bila utakmica dva jubileja pošto je Tim Dankan postigao 26.000 poena u NBA ligi, dok je trojac San Antonija – Đinobili, Dankan i Parker stigao do 541 pobede i tako postao najušpešniji trio u najjačoj košarkaškoj ligi.

Asovi Sparsa su na toj poziciji smenili upravo legende Bostona – Periša, Birda i Mekhejla.

Čikago je slavio protiv Orlanda rezultatom 92:87. Bulse su do pobede predvodili Gasol i Mirotić sa 16, odnosno Batler sa 15 poena. Kod gostiju iz Orlanda Furnije je upisao 19 poena, a Nikola Vučević 15 poena i 11 skokova.

U ostalim utakmicama Majami je savladao Hjuston, Toronto je bio siguran protiv Milvokija, a Dalas je savladao Lejkerse u Los Anđelesu.

Rezultati:

Oklahoma – Denver 117:93, Boston – San Antonio 87:95, LA Lejkersi – Dalas 93:103, Šarlot – Atlanta 92:94, Čikago – Orlando 92:87, Majami – Hjuston 109:89, Toronto – Milvoki 106:87.