Neverovatnom Ronaldu ni Brih ne može ništa, novi šou sudije – opet za Švajcarsku

Fudbalska reprezentacija Portugalije pobedila je u Portu selekciju Švajcarske 3:1 (1:0) „het trikom“ Kristijana Ronalda za finale Lige nacija.

Napadač Juventusa praktično je sam odveo ekipu da se bori za prvi trofej novog takmičenja, prvo je pogodio iz slobodnog udarca u 25. minutu, a onda u samom finišu, u 88. i 90, sa dva majstorska udarca doneo trijumf domaćinu.

Duel na stadionu Dragao umalo je ostao u senci odluke sudije Feliksa Briha, koji je kod penala za Švajcarsku u 55. minutu prethodno svirao penal za Portugaliju, odnosno situaciju par minuta ranije putem VAR-a preinačio u korist „sajdžija“ i tako omogućio Rikardu Rodrigezu da izjednači.

Zanimljivo, na Mundijalu u Rusiji upravo Brih nije želeo da gleda VAR kod sporne situacije za penal Srbiji, baš protiv Švajcarske, zbog čega je bio kažnjen.

Finale je u nedelju, a Portugalija čeka pobednika između Francuske i Engleske.