Nišikori čeka Djokovića u polufinalu Ju Es opena

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva SAD, pošto je večeras u pet setova pobedio Hrvata Marina Čilića, 2:6, 6:4, 7:6 (5), 4:6 i 6:4.

U njihovom 15. medjusobnom duelu, Nišikori je do devete pobede došao posle četiri sata i 12 minuta igre.

Nišikori će u polufinalu Ju Es opena igrati protiv boljeg iz duela izmedju Novaka Djokovića i Australijanca Džona Milmana.

Meč izmedju Japanca i Hrvata na Centralnom terenu doneo je mnogo preokreta i neizvesnosti. Čilić je u prvom delu meča delovao kao bolji rival, ali je ipak u završnici drugog seta i pored brejka prednosti, došlo do velikog pad, što je Nišikori iskoristio, preokrenuo i izjednačio na 1:1 u setovima.

U istom ritmu nastavio je Japanac i na početku trećeg seta, stekao je brejk prednosti, ali je onda Čilić uspeo da uzvrati i taj period odvede u taj-brejk.

Odlučujući gem trećeg seta je posle velikih grešaka Čilića, pre svega na servisu, pripao Japancu rezultatom 7:5.

Čilić i pored zaostatka nije posustao, podigao je nivo igre, pa je uspeo da dodje do izjednačenja u setovima.

Nišikori je bolje počeo odlučujući set, oduzeo je servis protivniku, ali je Čilić sredinom uspeo da se vrati. To je ipak bilo sve od Hrvatskog tenisera, pošto je u 10. gemu Nišikori još jednom uspeo da mu oduzme servis i izbori plasman u polufinale.