Novak pregazio Švarcmana, u četvrtfinalu AO sa Raonićem

Najbolji srpski teniser teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pošto je sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) savladao Argentinca Dijega Švarcmana u meču 4. kola, prenose sportski mediji. Meč je trajao dva sata i pet minuta.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića koji je u četvrtoj rundi bio bolji od Hrvata Marina Čilića. Novak ima 9:0 protiv Raonića, koji je osvojio samo dva seta u međusobnim mečevima.

Srpski teniser je prvi set rešio prvom brejk prilikom koju je imao u meču. Igrao se osmi gem kada je Đoković poveo sa 5:3.

Drugi set je sjajno započeo i poveo sa 3:0. Bio je to nalet od šest uzastopnih gemova, a zaustavljen je kada se to najmanje očekivalo. Švarcman je smanjio na 3:1 brejkom i zatim potvrdio brejk, pa je Novak ljubomorno do kraja seta čuvao jedan brejk prednosti.

U petom gemu trećeg seta Novak je,  bez izgubljenog poena, uzeo servis Švarcmanu. Ispostavilo se da je to bilo ključno u trećem setu.